Europa u bram

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, których praca i wsparcie przyczyniły się do pomyślności w organizacji Warsztatów mistrzowskich w Zespole Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie, która to placówka gościła m.in. wykładowców klas fletu (Ulf Schaaff - Weimar), puzonu (Andreas Klein - Berlin), oboju (Juan Manuel Garcia-Cano Ruiz - Madryt), klarnetu (Alessandro Carbonare - Rzym), skrzypiec (Ema Alexeeva - Madryt), wiolonczeli (Karolina Styczeń - Madryt) i fortepianu (Alberto Rosado Carabias - Madryt).

To jeszcze nie koniec Zadania II projektu „Europa u bram”, którego ostatnią sesją przed okresem wakacyjnym będą warsztaty klasy puzonu (w roli wykładowcy po raz kolejny Andreas Klein z Universitat der Kunste w Berlinie), goszczone w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach w dniach 4 - 5 lipca 2014 r.
Na koniec wakacji odbędzie się natomiast sesja warsztatów mistrzowskich wiolonczeli z udziałem Philippe Mullera, profesora Narodowego Wyższego Konserwatorium Muzyki w Paryżu.