Europa u bram

"Europa u bram" jest pierwszym polskim projektem mistrzowskiej edukacji muzycznej w historii unijnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, dzięki któremu już od września br. uczniowie i uczennice szkół muzycznych II st. z terenu województwa śląskiego będą mogli uczestniczyć w mistrozwskich zajęciach indywidualnych i grupowych, doskonaląc nie tylko swój warsztat wykonawczy, ale również odkrywając tajniki branży muzyki klasycznej i dziedzin powiązanych. Swą wiedzę przekazywać będą profesorowie najlepszych europejskich uczelni muzycznych, lutnicy, marszandzi i menedżerowie reprezentujący najwyższy, światowy poziom.

W trakcie dwóch najbliższych lat, dzięki decyzji władz
Samorządu Województwa Śląskiego w naszym regionie gościć będą najwybitniejsi przedstawiciele najbardziej prestiżowych zagranicznych, wyższych uczelni muzycznych (wrzesień 2013 - czerwiec 2014) oraz czołowych impresariatów muzycznych świata (styczeń - czerwiec 2014). Wykładom zarządzania karierą muzyka towarzyszyć będą szkolenia prowadzone przez ekspertów budowy i naprawy instrumentów muzycznych. W roku szkolnym 2014/2015 do projektu wprowadzone zostaną elementy praktyk zawodowych, zapewniające uczestnikom możliwość udziału - czynnego i biernego - w profesjonalnych sesjach nagraniowych, innowacyjnych wykładach oraz koncertach, z udziałem krajowych i zagranicznych pracodawców.
Udział w projekcie będzie również znakomitą okazją do poznania rezultatów rozbudowy siedziby
Filharmonii Śląskiej w Katowicach.

Co najważniejsze, z uwagi na uzyskane dofinansowanie ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego, udział we wszelkich wydarzeniach projektu "Europa u bram" jest bezpłatny dla wszystkich zarejestrowanych uczennic i uczniów, a dzięki wykorzystaniu nowoczesnych systemów teleinformatycznych dostęp do warsztatów, wykładów, szkoleń, koncertów i nagrań fonograficznych zostanie zapewniony każdemu zainteresowanemu bez względu na miejsce zamieszkania.

W trakcie projektu stworzony zostanie również system
Szkolnych Ośrodków Kariery, który - wyposażony w odpowiednią wiedzę, instrumenty muzyczne i sprzęt komputerowy - będzie mógł w przyszłości służyć uczennicom i uczniom szkół muzycznych w ich żmudnej drodze do osiągnięcia zawodowego sukcesu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym wspólnym programie „Europa u bram”.